



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Propagation Delay | 32 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 0 A |
| Logic Function | NAND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 4 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | LS |
| Logic Level - Low | 0.8 V |
| Logic Level - High | 2 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
